zaloguj
Atrakcje w Świnoujściu

Atrakcje w Świnoujściu

Wieża widokowa w Świnoujściu - pamiątka po byłym kościele protestanckim

Każdy, kto latem zdecyduje się odwiedzić Świnoujście, powinien swoje kroki skierować na ulicę Paderewskiego 7. Znajduje się tu wieża widokowa, która jest pozostałością po kościele protestanckim. więcej »

Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf

Świnoujście jako miasto leżące bezpośrednio przy granicy z Republiką Federalną Niemiec zaangażowane jest w międzynarodową współpracę. Jeden z jej wyrazów stanowi Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf, łącząca Polskę z Niemcami. więcej »

Unikalny Rezerwat Karsiborska Kępa - atrakcja Świnoujścia

Świnoujście obfituje w wiele atrakcji, które przyciągają turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Świnoujścia jest  Rezerwat Karsiborska Kępa. więcej »

Falochrony - znak rozpoznawczy Świnoujścia

Jednym z symboli Świnoujścia umieszczanych na widokówkach równie chętnie, jak tutejsza plaża, są falochrony. Brama Świny, która została ujęta w dwa falochrony zbudowane z kamienia sama w sobie stanowi cenny mikroregion wysp Wolin i Uznam. więcej »

Wiatrak Stawa Młyny w Świnoujściu

Wiatrak Stawa Młyny w Świnoujściu
Niezwykle popularny Wiatrak Stawa Młyny Świnoujście stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli Świnoujścia. Jego wizerunek widnieje w wielu broszurach informacyjnych, na widokówkach, a nawet w turystycznym herbie miasta. Dzięki położeniu w bardzo malowniczym miejscu, wycieczka do niego będzie niezwykle ciekawa i niezapomniana. więcej »

Kościół Stella Maris w Świnoujściu

Dzieje kościoła Stella Maris, zwanym także kościołem pod wyzwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza od samego początku były burzliwe. Powstał on w latach 1895-96, jednak jako parafia został zatwierdzony przez ówczesne władze dopiero w roku 1908. więcej »

Świnoujście - Park Zdrojowy

Jeszcze 300 lat temu była tam przymorska mielizna, która w wyniku prac hydrotechnicznych została zmieniona w ląd, aby na tym terenie mogło powstać miasto Świnoujście. Wkrótce po założeniu miasta powstały plany Parku Zdrojowego Świnoujście. więcej »

Rejsy w Świnoujściu

Rejsy w Świnoujściu
Przebywając na urlopie nad morzem, szczególnie w mieście portowym jakim jest niewątpliwie Świnoujście, warto wybrać się na jeden z oferowanych rejsów rzecznych i morskich... więcej »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu
Jednym z miejsc wartych zobaczenia podczas nadmorskiego wypoczynku jest niewątpliwie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Mieści się ono w dawnym ratuszu, a budynek ten należy do najstarszych w mieście. Zbiory muzeum przedstawiają historię miasta i odbywających się w nim od niepamiętnych czasów połowów ryb - jak również wiele wątków związanych z tym tematem. Stała ekspozycja dzieli się na trzy działy: historyczny, morski oraz przyrodniczy. więcej »

Latarnia Morska Świnoujście - muzeum z mnóstwem ciekawostek

jedną z największych atrakcji na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego jest Latarnia Morska Świnoujście. więcej »

Promenada Świnoujście

Jednym z najciekawszych obiektów w Świnoujściu jest przedwojenny bulwar spacerowy zwany promenadą. Takich alejek jest stosunkowo mało w polskich miejscowościach nadmorskich. więcej »

Fort Gerharda Świnoujście - nadmorska twierdza pełna atrakcji

Fort Gerharda Świnoujście - nadmorska twierdza pełna atrakcji
Fort Gerharda zwany również Fortem Wschodnim znajduje się w Świnoujściu, w dzielnicy Warszów, nieopodal latarni morskiej. Jest to jeden z najlepiej zachowanych fortów artyleryjskich w Europie i uznaje się go za wielką atrakcję turystyczną. Wybudowany w latach 1848-1859 przez pruskich fortyfikatorów i wielokrotnie następnie modernizowany, był jedną z czterech podstawowych budowli obronnych, składających się na Twierdzę Morską Świnoujście. więcej »

Fort Anioła Świnoujście

Fort Anioła Świnoujście
ort Anioła został zbudowany w latach 1854-1858 za panowania króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV i miał służyć jako punkt obserwacyjno - artyleryjski. Składa się on z trzykondygnacyjnej rotundy, którą zwieńcza taras oraz baszta obserwacyjna. Został on wybudowany w celu obronnym zachodniego kompleksu fortyfikacyjnego od strony lądu. Parter służył piechocie, która broniła twierdzy z pomocą broni ręcznej, natomiast wyższe piętra wykorzystywane były przez lekką artylerię bojową. więcej »

Twierdza na wyspach Świnoujście - moc wrażeń dla poszukiwaczy przygód

więcej »

Świnoujście atrakcje turystyczne

Świnoujście to niewątpliwie miasto pełne atrakcji dla turystów zarówno tych na ladzie jak i na morzu. Urlopowicze przyjeżdzający do najbardziej wysuniętego miasta na północnym zachodzie, mogą spędzać aktywnie swój urlop zwiedzając liczne fortyfikacje, muzea przepiękny Park Zdrojowy. Niewątpliwą atrakcją Świnoujścia jest możliwość  korzystania z białej floty oferującej rejsy morskie do pobliskich miejscowości. Świnoujście atrakcje turystyczne zapewni dla każdego bez względu na wiek.

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony