zaloguj
Promenada Świnoujście

Promenada Świnoujście

Jednym z najciekawszych obiektów w Świnoujściu jest przedwojenny bulwar spacerowy zwany promenadą. Takich alejek jest stosunkowo mało w polskich miejscowościach nadmorskich.

Promenada w Świnoujściu

Promenada w Świnoujściu, usytuowana jest równolegle do Dzielnicy Uzdrowiskowej. Jest sercem miasta, to tutaj tętni życie, odbywają się koncerty, wystawy, spotkania autorskie. Promenada Świnoujście była jedną z najdroższych inwestycji władz miasta. Została odrestaurowana tak, by przypominać o swojej przedwojennej, bulwarowej historii. 

Podczas słonecznego dnia, na promenadzie można spotkać tłumy turystów zmierzających na plażę, życie zaczyna tu tętnić w godzinach popołudniowych. Występy artystów, sprawiają, że staje się ona ulicznym teatrem, niezapomnianym widowiskiem, który okraszony jest dobrym jedzeniem jakie serwują nam znajdujące się przy promenadzie kawiarnie, restauracje, bary.

Przy promenadzie usytuowana jest słynna muszla koncertowa, latem odbywają się tutaj koncerty gwiazd, imprezy kulturalne. Nie da się ukryć, że promenada jest jednym z asów Świnoujścia. Mało która miejscowość nadmorska posiada swoiste centrum turystyczne. A wszystko to otoczone jest przepiękną scenerią. Wieczorem znajdujące się tu fontanny zostają podświetlone kolorowymi lampami, co sprawia, że promenada przybiera jeszcze bardziej bajeczną scenerię. To wspaniała atrakcja dla dzieci, ponieważ mają one możliwość bawienia się w „kolorowej wodzie” świnoujskich fontann.

Nowsza część promenady Świnoujście to przede wszystkim otoczenie prawdziwych architektonicznych pereł. Usytuowane przy samej promenadzie apartamentowce zapierają dech w piersiach, niewątpliwie są luksusem dla najbogatszych. Nowoczesne, przestronne, nieco skandynawskie przyciągają uwagę każdego przechodnia. Cała ta sceneria sprawia, że promenada Świnoujście to magiczne miejsce. Wato także podkreślić,  że na Świnoujskiej promenadzie można bezpłatnie korzystać z łącza internetowego.

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony