zaloguj
Unikalny Rezerwat Karsiborska Kępa - atrakcja Świnoujścia

Unikalny Rezerwat Karsiborska Kępa - atrakcja Świnoujścia

Świnoujście obfituje w wiele atrakcji, które przyciągają turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Świnoujścia jest  Rezerwat Karsiborska Kępa. To miejsce absolutnie wyjątkowe w skali całego kraju i to z kilku powodów. Jest to pierwszy na terenie Polski rezerwat powołany do życia nie na mocy przepisów ustawy o ochronie przyrody, a przez organizację pozarządową. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, działające od 1991 roku to partner BirdLife International, międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się popularyzowaniem wiedzy o różnych gatunkach ptaków i ochroną ich naturalnych siedlisk. Wyspa Karsiborska Kępa okazała się niezwykle cennym przyrodniczo obszarem, na którym gnieździ się kilka niezwykle rzadkich upierzonych lokatorów.

Karsiborska Kępa w Świnoujściu - miejsce zamieszkane tylko przez ptaki

Karsiborska Kępa znajduje się w dzielnicy Karsibór, na obszarze miejskim, ale nie mieszkają na niej ludzie tylko przedstawiciele 140 gatunków ptaków i unikatowe w Polsce rośliny. Obszar rezerwatu obejmuje 180 hektarów podmokłych łąk usadowionych na wyspie w delcie rzeki Świny. To prawdziwa gratka nie tylko dla ornitologów, ale dla wszystkich, którzy szukają relaksu w kontakcie z przyrodą. Przez cały rok można tutaj podglądać orły bieliki, błotniaki łąkowe, derkacze, kanie rdzawe i bataliony, a nawet wodniczki.

Zdjęcia dzikiej przyrody przywiezione z wycieczki do Świnoujścia

Odwiedzając rezerwat Karsiborska Kępa w Świnoujściu koniecznie trzeba wziąć ze sobą aparat fotograficzny. Zdjęcia unikatowych ptaków i roślinności będą wspaniałą pamiątką z wycieczki, którymi będzie można się pochwalić przed znajomymi.

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony