zaloguj
Świnoujście - Park Zdrojowy

Świnoujście - Park Zdrojowy

Park Zdrojowy Świnoujście - 50 ha wyjątkowości

Jeszcze 300 lat temu była tam przymorska mielizna, która w wyniku prac hydrotechnicznych została zmieniona w ląd, aby na tym terenie mogło powstać miasto Świnoujście. Wkrótce po założeniu miasta powstały plany Parku Zdrojowego Świnoujście. Autorem projektu był Peter Joseph Lenne, architekt ogrodów z Prus, który ułatwił obiektowi start, sprowadzając z parku Sanssouci w Poczdamie 1,5 tysiąca sadzonek przeróżnych krzewów i drzew. Stały się one bazą, dzięki której rok później, w 1827, park był gotowy. Obecnie Park Zdrojowy w Świnoujściu zajmuje powierzchnię ponad 50 ha, a na jego terenie znajdują się drzewa i krzewy z różnych zakątków Europy.

Uroda Parku Zdrojowego w Świnoujściu

Inwentaryzacja przeprowadzona w 2000 roku wykazała 4 gatunki pnączy, 23 gatunki krzewów i 58 gatunków drzew. Wiele z drzew znajdujących się na terenie ma ponad 150 lat. Ponad 100 drzew rosnących tam, zasługuje na miano pomnika przyrody. Park poprzecinany jest siecią ładnie oświetlonych alejek usianych ławkami. Tu i ówdzie zobaczymy oczka wodne, fontanny, pięknie skomponowane rabatki. Na terenie Parku Zdrojowego Świnoujście znajdują się także place zabaw dla dzieci. Dzięki temu park stał się atrakcją dla całych rodzin lubiących spędzać czas na łonie przyrody.

Zwiedzanie Parku Zdrojowego w Świnoujściu

Na terenie parku można zapoznać się z wieloma gatunkami drzew i krzewów, zachwycać się ich urodą. Powstała tam ścieżka rekreacyjno-turystyczna ułatwiająca zwiedzanie. Nosi nazwę Odkryj Park Zdrojowy jakiego jeszcze nie znałeś. Dzięki niej można poznać wiele ciekawych zakątków ogromnego parku.

Lokalizacja parku

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony