zaloguj
Geografia

Geografia

Wokół miasta… Bogactwo akwenów

Określając położenie geograficzne Świnoujścia, a przede wszystkim charakter wód, które je oblewają, przydatna jest wiedza z geografii, wiedza na 5. Zlew, morze, rzeka, cieśnina, kanał… terminologia geograficzna kłania nam się w pas.

Morze Bałtyckie - Świnoujście leży nad Morzem Bałtyckim, to stąd najbliżej jest do Skandynawii, to tutaj morze wygląda nieco inaczej, dojrzalej…

Świna - jest cieśniną,  która łączy bezpośrednio  Zalew Szczeciński z Zatoką Pomorską. W jej północnym krańcu, położone jest samo serce Świnoujścia.

Zalew Szczeciński -  akwen polsko- niemiecki, który jest elementem systemu ujściowego Odry, tym samym,  warto zauważyć, że Świnoujście , pomimo tak bogatego sąsiedztwa wód nigdy nie zostało zalane, to wynik przemyślanego systemu ujściowego, którego Zalew Szczeciński stanowi najważniejszą część.

Kanał Piastowsk i-  jest to sztuczny zbiornik wodny, który stanowi część toru wodnego Szczecin- Świnoujście. Aby usprawnić żeglugę na trasie Szczecin - Bałtyk, pod koniec XIX wieku, przekopano południowo-wschodnią część Wyspy Uznam, tworząc Kanał Piastowski.

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony