zaloguj
Świnoujście - uzdrowisko - sanatoria - SPA

Świnoujście - uzdrowisko - sanatoria - SPA

Świnoujście sanatorium

Posiadanie statusu uzdrowiska, przez miasto to nie tylko turystyczny wabik, reklama i prestiż, ale ciągłe starania o jakość środowiska naturalnego, nie da się ukryć, że klimat Świnoujścia, obfituje w zbawienny jod, po którego co roku przyjeżdżają tysiące turystów z Polski i Niemiec.  To właśnie położenie Świnoujścia, uwarunkowało waloru klimatyczne wyspy.  Sąsiedztwo Świnoujścia z cieśninami duńskimi, które w naturalny sposób łączą wody Morza Bałtyckiego i Morza Północnego powoduje, że do Bałtyku, wraz ze sztormami wpływają duże ilości nowych wód, które pochodzą przede wszystkim z oceanu, tym samym Morze Bałtyckie zaopatrzone jest w świeży zastrzyk czystej wody.  Północno- zachodnie wiatry, wzmagają  stężenie jodu w wodach morskich, największe stężenie pierwiastka występuje zawsze po sztormie, szczególnie w okresie później jesieni.  Tym samym solanki, bogate w jod powietrze, powoduje, że Świnoujście stało się najbardziej znanym uzdrowiskiem morskim w Polsce. Sanatoria Świnoujście to główny element oferty uzdrowiska. Najwięcej ośrodków zlokalizowanych jest w Dzielnicy Uzdrowiskowej, położonej kilka metrów od plaży.  Ma ona 3,5 km długości, ciągnie się równolegle do plaży, co ważne od zgiełkui zanieczyszczeń jakie dostarcza centrum miasta, oddziela ją spory pas zieleni, dzięki czemu, odpoczywanie i spacery wzdłuż dzielnicy nadmorskiej stwarzają możliwość relaksu, tworzą miejsce, które jest enklawą ciszy. To niewątpliwie jeden z największych  walorów turystycznych miasta.

Atrakcje uzdrowiska

Świnoujskie uzdrowisko cieszy się dużym zainteresowaniem turystów polskich i zagranicznych, zwłaszcza niemieckich. To jedno z najlepiej funkcjonujących uzdrowisk w Polsce. Posiada standard dostosowany do portfela mniej lub bardziej zamożnych kuracjuszy. Wszystkie sanatoria zlokalizowane są w najbardziej atrakcyjnych rejonach Świnoujścia, większość z nich, wzdłuż pasa Dzielnicy Uzdrowiskowej.
Bogata baza zabiegowa to kolejny, po usytuowaniu, mocny punkty świnoujskich uzdrowisk. Zabiegi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod. Najbardziej znane zabiegi to:

  • Solanki - zmineralizowane wody, które wykorzystuje się do masaży, kąpieli, inhalacji. Solanka poprawia krążenie, tym samym poprawia pracę układu krążenia, ruchu. Inhalacje poprawiają stan układu oddechowego.
  • Borowna - naturalny surowiec wykorzystywany  do okładów, przy chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych.
  • Krioterapia - leczenie zimnem
  • Światłolecznictwo
  • Leczenie dźwiękiem,
  • Kinezoterapia - leczenie ruchem, celem którego jest poprawa kondycji fizycznej, dostosowana do dolegliwości układu ruchowego pacjentów.
  • Bogata oferta masażu

To tylko część atrakcyjnej bazy zabiegowej, jaką dla swoich kuracjuszy przygotowało uzdrowisko. Pobyt w uzdrowisku, może być sfinansowany przez NFZ, może mieć charakter pełnopłatny- prywatny, może mieć też charakter mieszany- odpłatnie poszerzamy bazę zabiegową. Sanatoria Świnoujście, to także ciekawe pakiety turystyczne, nie tylko rehabilitacyjne. Przede wszystkim organizowane są tutaj wczasy odchudzające, a także pobyty świąteczne czy weekendowe. Co więcej, każda pora roku jest dobra, na skorzystanie z oferty sanatorium Świnoujście. Latem – piękna pogoda, w pozostałą część roku, duże stężenie jodu.

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony