zaloguj
Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf

Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf

Świnoujście jako miasto leżące bezpośrednio przy granicy z Republiką Federalną Niemiec zaangażowane jest w międzynarodową współpracę. Jeden z jej wyrazów stanowi Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf, łącząca Polskę z Niemcami. Jest to w pełni oświetlona trasa spacerowa i ścieżka rowerowa, której długość wynosi blisko 4 kilometry. Wzdłuż ścieżek ustawione zostały tablice przekazujące informacje na temat historii, a także fauny i flory regionu. Pomyślano również o odpoczywających - mają oni do dyspozycji ławki i stojaki na rowery. Najbardziej charakterystycznym miejscem Transgranicznej Promenady jest oczywiście ciekawie oznaczone przejście granicy. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu ów pas graniczny był kompletnie niedostępny.

Platforma łącząca dwa państwa

Na granicy polsko-niemieckiej wybudowana została platforma o powierzchni 425m2. Miejsce, gdzie przebiega dokładna granica, oznaczone jest charakterystyczną bramą o wygiętych kolumnach. Symbolizuje ona integrację obydwu miejscowości. Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf przyciąga turystów i kuracjuszy, zwłaszcza że przy jej początkach w obydwu krajach znajdują się eleganckie przedwojenne wille. Ponadto z platformy odchodzi kładka, prowadząca wprost nad morze.

Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf wśród cudów

Ciekawostką jest, iż Transgraniczna Promenada łącząca Świnoujście z gminą Heringsdorf w kategorii "Turystyka transgraniczna i międzynarodowa" znalazła się na podium wśród najlepszych inwestycji, dokonanych dzięki Funduszom Europejskim. Konkurs "Polska Pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich" zgromadził kilkaset kandydatur z całego kraju. Tym bardziej znaczący jest fakt, iż Transgraniczna Promenada znalazła się w ścisłej czołówce. Została udostępniona dla turystów w 2011 roku i od tamtego czasu stała się miejscem odwiedzanym chętnie i tłumnie.

Lokalizacja promenady Świnoujście - Heringsdorf

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony