zaloguj
Wieża widokowa w Świnoujściu - pamiątka po byłym kościele protestanckim

Wieża widokowa w Świnoujściu - pamiątka po byłym kościele protestanckim

Każdy, kto latem zdecyduje się odwiedzić Świnoujście, powinien swoje kroki skierować na ulicę Paderewskiego 7. Znajduje się tu wieża widokowa, która jest pozostałością po kościele protestanckim. Kościół zniknął z mapy miasta w 1962 roku, a wieża pozostała, szybko zdobywając uznanie turystów.

Historia, która przyciąga turystów

Historia wieży jest bardzo ciekawa. Powstała ona, jak i cały kościół, około roku 1904. Podczas drugiej wojny światowej dach kościoła został uszkodzony przez spadające bomby, jednak zniszczenia dość szybko naprawiono. Po wojnie opuszczony kościół dość długo ulegał powolnej dewastacji, aż w końcu, w 1962 roku przeprowadzono jego rozbiórkę. Wieża widokowa w Świnoujściu pozostała, okazało się bowiem, że znajdowała się na mapach, jako punkt nawigacyjny.

Wieża widokowa w Świnoujściu - panorama miasta na wyciągnięcie ręki

Ocalała wieża przez lata stała bezużyteczna, bez pomysłu na adaptację. Na szczęście tym pięknym budynkiem w końcu ktoś się zainteresował, i dziś jest to jedna z największych atrakcji Świnoujścia. Od 2005 roku turyści, po pokonaniu 222 schodów, docierają na sam jej szczyt, by podziwiać panoramę Świnoujścia, Międzyzdrojów, a także niemieckich kurortów. Na dole wieży usytuowana jest kawiarnia, a na kolejnych piętrach znajdują się ławki, na których można przysiąść i odpocząć.

Budowla uhonorowana przez Prezydenta Miasta Świnoujście

O tym, że wieża widokowa w Świnoujściu jest warta obejrzenia świadczy fakt, że w 2006 roku otrzymała tytuł Trytona, i okrzyknięta została budowlą roku. Wieża chętnie odwiedzana jest przez turystów. I nic w tym dziwnego, bo oprócz pięknej panoramy, funduje także zwiedzającym ciekawe legendy. Obiekt można odwiedzać od połowy kwietnia, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Lokalizacja wieży widokowej

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony