zaloguj
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Jednym z miejsc wartych zobaczenia podczas nadmorskiego wypoczynku jest niewątpliwie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Mieści się ono w dawnym ratuszu, a budynek ten należy do najstarszych w mieście. Zbiory muzeum przedstawiają historię miasta i odbywających się w nim od niepamiętnych czasów połowów ryb - jak również wiele wątków związanych z tym tematem. Stała ekspozycja dzieli się na trzy działy: historyczny, morski oraz przyrodniczy.

Historia Świnoujścia

Muzeum Rybołówstwa Morskiego dla zwiedzających przygotowało opowieść o historii Świnoujścia, przedstawioną za pomocą różnego rodzaju zdjęć, dokumentów, przedmiotów codziennego użytku i numizmatów. Wystawa zawiera różnorodne przedmioty: od znaczków po meble, a każdy z nich włącza się w pasjonującą historię życia miasta.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Odwiedzający muzeum poznają nie tylko historię Świnoujścia, ale także dowiedzą się wiele na temat fauny i flory Bałtyku. Zobaczą również narzędzia połowowe oraz przyrządy nawigacyjne z różnych okresów historycznych. Miłośników modelarstwa zaciekawią modele żaglowców i rybackich statków. Rybołówstwo jest jednym z najstarszych zajęć, jakim od początku istnienia parał się człowiek. Celem wystawy jest pokazanie, jak ważną rolę pełniło i nadal pełni na obszarze Świnoujścia i okolic.

Fauna mórz i oceanów

Wystawa przyrodnicza w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu w dużej mierze składa się z okazów reprezentujących przedstawicieli fauny słonawo-wodnej klimatu umiarkowanego, mórz tropikalnych oraz Antarktyki. Do wystawy zaliczają się również akwaria, w których zaobserwować można żółwie słodkowodne, sumy rekinie oraz piranię. Część ekspozycji ukazuje natomiast "złoto Bałtyku", jak często nazywany jest bursztyn.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego - Świnoujście znajduje się przy Placu Rybaka 1.
W lipcu i sierpniu muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10ºº do 20ºº, w soboty i niedziele od 10ºº do 18ºº.
Telefon kontaktowy: +48 91 321 2426

Lokalizacja Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Dodaj komentarz

Tytuł
Treść
Autor
Kod z obrazka Kod
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Świnoujście Informacje
Świnoujście noclegi
Atrakcje w Świnoujściu
Atrakcje w okolicy Świnoujścia
Galeria zdjęć
Imprezy w Świnoujściu
Mapa Świnoujścia
Dojazd do Świnoujścia
Geografia
Historia Świnoujścia
Świnoujście, uzdrowisko, sanatoria, SPA
SPA w Świnoujściu
Okolice - wakacje w Świnoujściu
Świnoujście prom
Świnoujście dom wczasowy
Świnoujście noclegi
Świnoujście domki
Świnoujście kwatery
Świnoujście pokoje
pensjonaty Świnoujście
Międzyzdroje noclegi
SPA Świnoujście
Świnoujście willa
hotele Świnoujście
Świnoujście apartamenty
Mapa strony